Монтер суве градње

Списак општеобразовних и стручних предмета

Сува градња је у развијеним земљама уобичајени начин изградње, док је код нас још релативна нова. Примењује се код радова на адаптацији постојећих или код унутрашњих радова на  новосаграђеним објектима. Монтер суве градње облаже зидове и плафоне гипсаним плочама, монтира преградне зидове металним подконструкцијама и гипсокартонским плочама, облаже зидове облогама од дрвета и других материјала, монтира спуштене и закривљене плафоне и зидове.

сува-градња

Поставља изолационе слојеве, шупље подове, зидове у санитарним просторима са металном подконструкцијом и изведеним прикључцима за санитарне уређаје. Монтира и лепи гипсане украсе. Ради у унутрашњости простора. Посао није физички превише тежак, релативно је једноставан за извођење и чист. Захтева покретљивост тела и прецизност у раду.

Модерно, креативно, перспективно и добро плаћено занимање.  Реч је о одељењу са малим бројем ђака, много праксе у добро опремљеним школским радионицама

Постоји могућност и даљег усавршавања и школовања на било којој вишој школи.

Школовање за овај образовни профил траје  3 године